19.9. - wake up, you're home!

24. září 2012 v 17:40 | Gigi |  Jen tak...
Hiya, guys, how are you doing?Sice můj prvotní záměr byl napsat celý tenhle článek anglicky,abyste se trochu pocvičili v překladu :D, ale vzhledem k tomu, že už tak nám sem chodí málo lidí, nebudu ty věrné duše odrazovat článkem v cizím jazyce...to jen tak na úvod...

Jak napovídá název, od středečního večera jsem doma, a věřte mi, že od čtvrtečního rána myslím na to, že sem hodím nějaký článek, ale jaksi jsem se k tomu pořád nemohla dokopat...nevím, asi jsem se nejdříve musela srovnat s faktem, že jsem opravdu zpět doma, což po těch skoro třech naprosto dokonalých měsících v Marlow nebylo vůbec jednoduché. No, ale už jsem zpět v reálném světě, takže there you go...

Jak už jsem psala na konci června, opět jsem letos na prázdniny vyjela jako au pair - letošní pobyt byl zatím můj nejdelší (2 měsíce a 3 týdny) a musím říct, že i nejlepší...jasně rodinky jsem měla úžasné vždycky, ale letos to bylo jiné...tak za prvé jsem byla v Anglii, za druhé jsem nebyla odříznutá od světa, protože rodinka nežila na samotě, ale v naprosto malebném městě Marlow, které se nachází cca hodinu západně od Londýna, za třetí jsem poznala spoustu dalších au pairek - z Česka, ze Slovenska, ze Španělska, z Francie, z Německa a ze Švédska - takže jsem měla spoustu parťáků na kafe, na párty, na nákupy, na výlety nebo prostě jen tak na poflakování se po úžasném Higginson Park, který jsem měla opravdu za prdelí :D.

Deset dní jsem taky strávila s mou milovanou host family v jejich vile ve Španělsku, takže zážitek jak ..., protože jsem ve Španělsku byla poprvé...navíc bydlet v obrovské soukromé vile s bazénem a mít pro sebe celé patro + terasu - no, umíte si doufám představit mou blaženost :)

Navíc rodinku jsem opět měla vážně parádní, starala jsem se o dvě malé slečny (téměř 5 let a čerstvé 3 roky), které, ač jsem byla jejich první au pair, si na mě zvykly úžasně rychle a tím, že byly jen dvě (ne 4 děti jak loni v Irsku) jsem je opravdu poznala a vytvořily jsme si takové sesterské pouto :) ...no, pak bylo v rodince ještě miminko (necelý měsíc, když jsem přijela a 3,5 měsíce, když jsem odjížděla) - třetí holčička, o kterou jsem se sice starala jen občas, ale řeknu vám, že ve mně naprosto probudila mateřské pocity :D :).

Nicméně pak přišlo 19. září a tedy čas na návrat domů. Tentokrát mě ta představa návratu opravdu děsila a nechtělo se mi, vůbec vůbec vůbec! Na druhou stranu, mám pozitivní přístup a věřím tomu, že se do Marlow ještě někdy vrátím, takže už jsem se smířila s tím, že jsem zpátky v Opavě a jsem i celkem ráda, že zase vídám staré známé tváře... i když Marlow mi opravdu chybí, i jeho obyvatelé a prostě všecko :D ale ono to zase přejde, až se budu muset pořádně začít soustředit na školu, na zkoušky, na psaní bakalářky atd atd...

Tak to bude asi tak celý můj výlev. Doufám, že i vy jste si léto užili tak jako já a opět opakuji, jestli máte možnost (a v dnešní době tu možnost máme všichni!), jeďte pryč i vy...nemusíte na dlouho, ale aspoň na to léto nebo tak. Zkušenost naprosto k nezaplacení. Nechte si takové ty řeči typu 'příští rok už určitě pojedu' nebo ' já na to nejsem' nebo 'když já tu mám kluka'...uteče jeden rok, pak další a další a vy zjistíte, že o výjezdu do zahraničí pořád jen mluvíte; že na to nejste? Kdo říká, že musíte jet jako au pair? Je přece plno dalších možností; že tu máte kluka? No,dobře, já tady přítele momentálně nemám,takže whatever, a věřím, že kdybych ho tady měla, tak by ten odjezd byl težší, ale opět whatever :D ... přítel přece počká nebo když se to tak vezme, může jet někam ven taky! Vážně, nezahrabávejte se doma jen proto, že k tomu máte spoustu 'závažných důvodů' (výmluvy,děti,výmluvy) a jeďte si rozšířit obzory. A jestli vám brání strach, tak jediné, co vám na to můžu říct je, abyste ho překonali. Já jsem taky měla strach předloni, loni i letos, ale prostě jsem do toho skočila a ať se stane, co se má stát! A jsem na sebe neskutečně hrdá, že jsem to udělala (kdybyste mě znali a věděli, jaká jsem vždycky byla maminčina holčička, neznělo by vám to tak nafoukaně :D), protože sedět doma na prdeli a mluvit o tom, že někdy někam pojedu, umí každý.

No joo, nechtěla jsem, aby se to zvrhlo v poučování :D, ale nějak jsem si nemohla pomoct, tak snad to těm pár čtenářům moc nevadilo :)

Love,
Gigi xxx

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 24. září 2012 v 21:52 | Reagovat

já myslím, že k tomuhle nemám, co napsat, protože jsme celé tři měsíce byly v kontaktu a teď jsem ti k tomu taky něco napsala jinde =o)
souhlasím s tebou v tom, že je to dobrá zkušenost, to rozhodně a já jsem ráda, že jsem jako au pair jela i přesto, jak to dopadlo ;o)

2 Sandy Sandy | Web | 29. září 2012 v 14:01 | Reagovat

Som rada, že som narazila na tvoj blog :-) Ja už totiž tiež dlho rozmýšľam, že chcem ísť niekde na leto do zahraničia, no zatiaľ sa nič nepodarilo. Teda nie také pracovné. Tento august som síce bola v Anglicku, ale to skôr na takých prázdninách pri tete, ktorá tam pracuje. A teraz mám školu, ale ako na ďalšie leto sa už určite chystám niečo vybavovať, ešte síce neviem presne čo, ale verím, že niečo vhodné nájdem :D a je to ozaj aj strach, tak sám odísť do cudziny, ale tak ako píšeš, treba to prekonať, tak dúfam, že sa mi to podarí :-)

3 Illandris Illandris | Web | 28. října 2012 v 20:37 | Reagovat

Taky si myslím, že to je dobrá zkušenost, ohledně zlepšení jazyka, otrkání se a tak. Ale já osobně bych nemohla dělat au pair, protože tak nějak nemám ráda malé děti. Doufám, že se to snad časem zlepší, ale momentálně je to prostě tak, asi jsem divná. Takže vyrazit do ciziny pracovat, proč ne. Ale ne s dětmi.
Jinak ti moc závidím to Španělsko. Tam bych se fakt viděla, někde u bazénu s koktejlem:)
A z fotek mě zaujaly ty muffiny. Na jídlo jsem prostě zatížená, už se mi tu sbíhají sliny:D

4 gigi gigi | Web | 29. října 2012 v 15:36 | Reagovat

Ill, je to naprosto boží zkušenost :) doporučuji každému, i když ne třeba přímo au pair - to asi pro každého není :D ...každopádně než jsem vyjela poprvé, můj přístup k dětem byl 'držte se ode mě co nejdál', ale pak když s nimi fakt trávíš čas, změní se to :)
Jj, Španělsko bylo naprosto dokonalé :)
A muffiny - no, moc se mi nepovedly (moje první) :D, ale byly docela dobré...je to recept od Nigelly Lawson,tak je můžeš zkusit :)najdeš to na netu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.