8.kapitola-Špatný den (2.část)

22. července 2008 v 17:46 | Gigi |  Never say never
zbytek:-)

"Becco, buď přece rozumná a pojď na ten zatracenej oběd." Lily už s kamarádkou začínala ztrácet trpělivost.
"Ne!" ozvalo se z koupelny.
"Rebecco, nechovej se jako malá. Fajn, pochopila jsem tu snídani, tam se mi taky nechtělo, ale oběd už nevynechám a ty taky ne. CO je na tom tak špatnýho, že máš se Siriusem rande, se kterým jsi souhlasila a který je jen pouhou součástí te vaší pitomé sázky? Ne, nic neříkej, teď mluvím já a ty budeš poslouchat! Sama jsi nám v noci řekla, že se ve Skotsku choval naprosto dokonale. Já vím, že je to děvkař, protože jsem ti to sama připomínala víc než dost, ale třeba se změnil. Nechci se ho zastávat, ale podívej se na Jamese... taky se začal měnit, dospívá, tak proč by nemohl i Sirius? Vždyť jsou s Jamesem jako dvojčata, všechno dělají spolu.
Dělej, vylez z tý koupelny, půjdeme na oběd a pak si se Siriusem promluvíš. James už mi řekl, že jim Mai pověděla, jak jsi ráno vyšilovala, takže nemáš na výběr."
"Ale mám! Můžu tady zůstat zavřená," prskla Rebecca.
"Tak to asi těžko! Alohomora!"
"Nesnaž se, Lils. Ty dveře neodemkne nikdo kromě mě."
"To si jenom myslíš! Teď buď tak laskavá a ustup od těch dveří, protože jsem se právě fakt naštvala," zařvala Lily na kamarádku, pak si odkašlala, opět na dveře namířila hůlkou a pronesla: "Bombardo!"
Ozvala se rána jako z děla a dveře do koupelny se rozletěly na všechny strany a zbyla z nich jen hromada třísek.
Lily se nevzrušeně dívala na spoušť, kterou způsobila a čekala až Rebecca vyleze z koupelny ven. Nemusela čekat dlouho. Rebecca se po chvíli opravdu objevila a šokovaně si zrzku prohlížela.
"Lily, zbláznila ses?" vyjekla a třeštila oči na kousky dřeva, které kdysi bývaly dveřmi.
"Ne...Reparo... ale ty asi jo a já už se na to odmítám dívat. Rebecco, chápu, že se bojíš, že ti Sirius ublíží a zklame tě, ale to si myslíš, že já se téhož nebojím u Jamese? Ano, sice jsme jenom přátelé, ale taky máme příští týden rande a kdo ví, jak to nakonec dopadne. Taky mám hrůzu z toho, že zjistím, že jsem se v něm mýlila, že nedospěl a pořád je to ten namyšlený frajer, co na mě pořvával "hééééj, Evansová" a že se s nim prostě nebudu moct bavit. Bojím se , že mě zklame, ale risknu to a zkusím to s ním, protože, Becco, když nebudeš v životě riskovat, nezjistíš, jestli ses rozhodla správně nebo špatně. To je všechno, co jsem ti chtěla říct. Už mě to opravdu unavuje a taky mě to mrzí. Udělala jsem, co bylo v mých silách a zbytek už je na tobě. Jdu na oběd," s tím se Lily otočila na patě a rázně vyšla z ložnice.
Rebecca tam stála a nechápavě zírala na místo, ze kterého jí Lily promlouvala do duše. Vůbec kamarádku nepoznávala a uvědomila si další věc - Maisie se taky změnila, James se změnil, Remus se změnil a ...možná, že i Sirius se začínal měnit, ale ona? Pořád to byla ta stará Rebecca Cooperová, která byla bezmezně zamilovaná do Siriuse Blacka, ale bála se dát mu šanci. Lily měla pravdu, musí to zkusit. O čem by život byl, kdyby lidé neriskovali? Pravděpodobně ji Sirius zklame a ublíží jí, ale pokud mu nedá šanci, nikdy se nedozví, jestli náhodou on není Pan Pravý. S touto myšlenkou si Rebecca uhladila vlasy a odešla za Lily na oběd.
ooooooooooOoooooooooo
"Ahoj," pozdravila Lily, když si přisedla k Maisie, Removi, Jamesovi, Siriusovi a Peterovi a začala se nimrat v jídle.
"Stalo se něco, Lils?" zajímal se hned starostlivě James.
"Trochu jsme se chytly s Rebeccou... jen taková výměna nazorů, i když je fakt, že jsem mluvila hlavně já," zakřenila se Lily.
"A proč?" vyzvídal Sirius a Lily měla podezření, že je mu to až moc jasné.
"Kvůli tobě," ušklíbla se na něj. "Už mě to totiž přestalo s váma dvěma bavit, víš? Jeden den se nesnášíte, pak jste jako hrdličky, pak zase Rebecca hysterčí, protože s tebou má někam jít a já už jsem se na to odmítla dál koukat, takže jsem jí řekla, co si o tom myslím a zbytek už je na ní."
"Ale..."
"Zmlkni, Siriusi! Co jsem jí řekla, je jen mezi námi a pokud to tobě nebo ostatním Rebecca nebude chtít říct sama, tak se to nedozvíte. Dobrou chuť!" A Lily pokračovala v bezcílném pitvání kuřecího stehna.
"Slečno Evansová, pane Pottere, mohla bych s vámi mluvit?" zeptala se profesorka McGonagallová, která právě dorazila k nebelvírskému stolu.
"Hned teď?" zeptala se Lily poněkud drze, protože neměla dvakrát dobrou náladu. Přátelé i profesorka na ni překvapeně pohlédli.
"Slečno Evansová, už půl hodiny se nimráte v jídle a nejíte a pan Potter už dojedl, takže ano, HNED TEĎ!"
Lily s Jamesem se tedy zvedli a následovali ředitelku Nebelvíru do jejího kabinetu.
"Takže... chtěla jsem si s vámi promluvit o vašem trestu. Nebude se konat dnes, ale příští sobotu a to při návštěvě Prasinek. S profesorem Brumbálem jsme se shodli, že vy dva, úkol, který pro vás máme, zodpovědně vykonáte, protože vy, Lily, jste taková už od přírody a vy, Jamesi, se zodpovědným stáváte," začala profesorka a nemluvila tak příkře jako jindy.
James s Lily na sebe překvapeně pohlédli. Něco nebylo v pořádku. Nejenže je profesorka McGonagallová oslovila křestními jmény, ale vypadala nesmírně vážně a tón, kterým mluvila, jasně naznačoval, že to není bezdůvodné.
"Aha... o co tedy jde, paní profesorko?" zeptal se James.
"Hned vám to vysvětlím. Vy dva budete jediní studenti, kteří to budou vědět, protože profesor Brumbál nechce vyvolávat paniku.
V našem světe se opět vzmáhá zlo. Černokněžník, který si říká lord Voldemort začal se svými přívrženci známými jako Smrtijedi sužovat kouzelnické společenství v celé Velké Británii. Bohužel, už se objevilo i několik útoků na mudly.
Ministerstvo kouzel toho zatím moc nedělá, ale organizace Fénixův řád, kterou vede profesor Brumbál se snaží ze všech sil chránit jak kouzelníky, tak mudly. Teď vytvořili jakési letáky, které je nutné roznést po Prasinkách, protože zdejší kouzelníci jsou od zbylého kouzelnického světa tak trochu odtrženi, ale i oni musí být varováni. A to bude váš úkol. Zajistíte, aby se do každého domu v Prasinkách dostaly alespoň tři tyto létaky a nikomu o tom neřeknete."
V kabinetu se na okamžik rozhostilo nepříjemné ticho narušované pouze praskotem ohně v krbu. Lily teď křečovitě tiskla Jamesovu ruku, protože profesorčino sdělení ji opravdu vyděsilo. James z toho byl taky pěkně vedle, ale i přesto zvládl profesorce odpovědět a pak s Lily odešli na chodbu.
"Ja - Jamesi, kam to jdeme?" vykoktala Lily, když James rozhodným krokem zamířil po schodech do dalšího patra.
"Za Brumbálem."
"Proč?"
James se zastavil a obrátil se k dívce, kterou miloval. "Lily, tohle je vážné, to víme oba, ale McGonagallová nám neřekla všechno. Mám takový divný pocit a chci se Brumbála zeptat, jestli nám toho neřekne víc."
"Dobře... t- to je skvělý nápad," souhlasila Lily a tak mlčky pokračovali k ředitelově pracovně.
Tam se zastavili před kamenným chrličem a James řekl: "Čokoládová žabka."
Lily se neptala, odkud heslo zná a následovala ho nahoru po točitých schodech. Tam James zaklepal na dveře a když se ozvalo "dále", vstoupili dovnitř.
"Dobrý den, pane profesore," pozdravili.
"Lily, Jamesi. Co pro vás mohu udělat?" zeptal se Brumbál.
"Zrovna s námi mluvila profesorka McGonagallová," řekl James. V ředitelových očích problesklo porozumění a ukázal na židle před svým stolem.
"Předpokládám, že máte nějaké otázky."
"Ano...chtěl jsem se zeptat na ten Fénixův řád...totiž, jsou tam i mí rodiče?" spustil James.
"Ano, Jamesi. Eleanor a Henry byli jedni z prvních, kteří do Řádu vstoupili," odpověděl Brumbál.
"Pane profesore, profesorka McGonagallová se zmínila i o útocích na mudly. Chtěla jsem se... totiž napadlo mě, že Voldemort a ti Smrtijedi jsou čistokrevní kouzelníci a proto útočí na mudly nebo i třeba na kouzelníky z mudlovských rodin," ozvala se tiše Lily.
"Lily, vy jste velmi bystrá a bohužel máte pravdu. Odvažuji se tvrdit, že mudlové a kouzelníci z mudlovských rodin jsou v ještě větším nebezpečí než...ehm... čistokrevní kouzelníci."
"Pane Bože, m - musím varovat rodiče," vydechla Lily.
"Lily, uklidněte se. Rodiny studentů z mudlovských rodin už byly informovány a kolem jejich domů byla použita ochranná kouzla," vysvětloval Brumbál.
"A pane profesore? Profesorka McGonagallová taky říkala, že o tom nemáme nikomu říkat, ale chtěl jsem se zeptat, jestli-"
"- jestli o tom můžete říct Siriusovi, Remusovi a Peterovi?" dokončil za něj Brumbál a James přikývl. "Myslím, Jamesi, že vašim přátelům to říct můžete a vy, Lily, svým přítelkyním také. Tohle se stejně v tajnosti moc dlouho neuchová."
"Děkujeme, pane profesore. Nashledanou."
Poté co vyšli zpátky na chodbu, Lily se svezla podél zdi na zem. James si dřepnul proti ní a když na něj pohlédla očima plnýma slz, mlčky ji objal. Lily se k němu přitiskla tak pevně, že měl pocit, že ho udusí, ale nevadilo mu to. Byl rád, že je pro ni oporou.
"Mám strach, Jamesi, hrozný strach," zašeptala Lily do Jamesova ramene.
"Neboj se. Brumbál tvou rodinu ochrání."
"Já vím. Věřím mu. Měla bych se uklidnit, co?" usmála se Lily.
"Mohla bys to zkusit," odpověděl James škádlivě a dodal: "Pojď, najdeme partu a řekneme jim to."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | 22. července 2008 v 18:57 | Reagovat

ach můj bože....to bylo nádherné :o) doufám, že Sirius bude Pan Pravý :o) Lily a James a ten jejich trest...hm...moc pěkný :o)

2 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 22. července 2008 v 19:20 | Reagovat

Skvělé, opravdu:)

3 Lirael Lirael | Web | 22. července 2008 v 20:05 | Reagovat

Super jako vždy. Moc se těším na pokračování. :)

4 luckily luckily | Web | 22. července 2008 v 21:07 | Reagovat

opravdu krásná kapitolka!!;)vážně se povedla!;)

5 Efka Efka | 23. července 2008 v 13:29 | Reagovat

uaaaaa.. budeš teď psát trohu rychleji???? aspoň o trochu??? nebo já to nevydržím a máš mě na svědomí fakt....bylo to ÚŽASNÉ.... NAPROSTO

6 Gigi Gigi | Web | 23. července 2008 v 14:08 | Reagovat

neboj eviii, ještě včera jsem začala psát 9.kapitolku:-)

7 Dromedka Dromedka | Web | 25. července 2008 v 18:13 | Reagovat

To je dobře... sice už sem 9.kapču četla, ale byla jsem mííírmě dotlačena k tomu, abych psala koment... :D Ale to vůbec nevadí, protože já ti klidně ze srdce napíšu, že si moje nejlépe píšící dceruška a to zcela nenuceně... mohla bych ti napsat ještě i spoustu jiných věciček, které by ti jistě zvedly náladu, ale nechám si to na později, protože vím, že všechno, co napíšše bude super... :-*

8 Emma Emma | E-mail | Web | 16. června 2009 v 16:23 | Reagovat

týjo to vypadá hustě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.