NSN - Prolog

31. března 2008 v 19:40 | Gigi |  Never say never
Takže tady je prolog k NSN...vy,co jste ho četli u Nory už ho znáte,ale budu ráda, když mi komenty hodíte i sem a vám, co jste ho ještě nečetli a třeba číst bude, ať se líbí a komentujte prosíííím:-)
Tématika HP...

"Lily! No, konečně! Tolik jsi mi chyběla," vyhrkla nadšeně mladá čarodějka a skočila své kamarádce kolem krku.
"Becco! Taky jsi mi strašně chyběla. Bylo to hrozný tebe ani Maisie přes prázdniny nevidět," vykřikla Lily, zatímco kamarádku také objala.
"Kde vůbec Maisie je?" zeptala se Rebecca.
"No, jak ji znám, určitě zase přijde na poslední chvíli," zasmála se Lily a dodala: "Pojď, půjdeme mezitím najít nějaké volné kupé."
Rebecca přikývla, a tak se obě kamarádky chopily svých vozíků, kde měly naložené kufry a každá svou sovu a vyrazily davem kouzelníků a čarodějek k Bradavickému spěšnému vlaku, který už k jasnému nebi vyfukoval obláčky páry.
"Lilyyy! Beccooooo!"
Obě čarodějky se otočily za hlasem a pak se začaly smát. Davem si k nim totiž razila cestu Maisie a dlouhé blonďaté vlasy za ní vlály jako zástava. A když s nimi přetáhla přes obličej několik kluků postávajících před vlakem a ti pak za ní okouzleně hleděli, začaly se Lily s Rebeccou smát tak moc, že se jim z očí spustily slzy.
"Tak ráda vás vidím!" zaječela rozjařeně Maisie, když ji od kamarádek dělil asi metr. Pak se znenadání odrazila od země, proletěla vzduchem a doslova skočila svým kamarádkám kolem krku. To ale byla chyba. Jelikož se totiž Lily s Rebeccou ještě nepřestaly smát a vůbec Maisiin skok nečekaly, skončily všechny tři i se svými kufry na jedné velké nepřehledné hromadě.
Dav přihlížejících kouzelníků a čarodějek propukl v hlasitý řehot a Maisie se na kamarádky omluvně usmála. Ty se však opět daly do smíchu, protože situace to byla opravdu komická. Lily měla nohu uvězněnou někde mezi Rebecčinou hlavou a ramenem, Rebecca zase byla z poloviny zavalena svým těžkým kufrem a Maisie ležela na vrcholku té hromady a v každé ruce držela jednu klec - se sovami svých kamarádek, které popuzeně houkaly.
To byly tři nejlepší kamarádky, které měly letos započít sedmý a tedy závěrečný ročník na Škole čar a kouzel v Bradavicích v koleji Nebelvíru - Lily Evansová, Rebecca Cooperová a Maisie Wilsonová. Kamarádily spolu už od prvního ročníku a byla to nerozlučná a také velice krásná trojka.
Lily, která byla z kamarádek nejstarší a nejrozumnější, i když někdy hodně paličatá a výbušná, měla krásné dlouhé rudé vlasy a smaragdově zelené oči. Byla štíhlá a ne moc vysoká, ale i přes svou drobnou postavu si uměla získat respekt, když chtěla.
Rebecca zase měla černé vlasy, které ji v jemných vlnách spadaly až nad zadek a temně modré oči. Vypadala něžně a zranitelně, ale stejně jako Lily si uměla dupnout a byla velice divoká, což se k její štíhlé a ne moc vysoké postavě skoro nehodilo.
Maisie byla blondýnka s jantarově zlatýma očima. Stejně jako její dvě kamarádky byla docela hodně střelená, ale na druhou stranu, když se ocitla v cizí ( a hlavně pánské) společnosti, byla nesmělá a jen těžko se uměla projevit.
"Přesně tohle mi o prázdninách nejvíc chybělo," řekla Lily a kamarádky opět propukly v hlasitý smích.
ooooooooooOoooooooooo
"Dělejte, kluci, nebo nám ten vlak tentokrát už vážně ujede," poháněl Remus Lupin své tři nejlepší kamarády Jamese Pottera, Siriuse Blacka a Petera Pettigrewa.
"Když ten můj kufr je strašně těžký," stěžoval si Peter, zatímco kmital krátkými nožkami, aby se svými kamarády udržel krok.
"Nekecej a dělej, Červíčku! Náměsíčník má pravdu. Máme už jen tři minuty než vlak odjede," zařval na něj Sirius a přitom přibrzdil kousek od kamenné přepážky mezi nástupišti 9 a 10.
"Červíčku, běž první," zavelel James a Peter tedy proběhl kamennou přepážkou následován Remusem a pak i Jamesem a Siriusem.
"Tak letos to bylo fakt těsný," prohlásil Sirius, když se usadili v posledním volném kupé a vlak se chviličku na to rozjel.
"Jo, to teda bylo. Fakt nevím, jak bych to zvládl, kdybych dneska nemohl vidět Evansovou," odpověděl James se zasněným úsměvem a prohrábl si rukou vlasy.
"Dvanácteráku, tebe to fakt ještě nepřešlo? Hele, měl by sis vzít příklad ze mě. Já si užívám, nevážu se, nezamilovávám se a nemám žádný problémy," prohlásil Sirius a tvářil se při tom, jako by zrovna řekl to největší moudro na světě.
"Však ty se, Tichošlápku, taky jednou zamiluješ a pak budeš litovat, žes byl takovej děvkař, protože tě ta dotyčná nebude chtít," ozval se zpoza knihy Remus.
"Tak to mi, drahý Náměsíčníku, opravdu nehrozí. Láska? Co to je?" zasmál se Sirius a netušil, jak hluboce se mýlil.
Tak tohle byli spolužáci Lily, Rebeccy a Maisie. Také šli letos do sedmého ročníku a také chodili do Nebelvíru.
James Potter, kapitán nebelvírského famfrpálového týmu, byl vysoký kluk s černými věčně rozcuchanými vlasy a oříškově hnědýma očima. Jelikož měl díky famfrpálu pěkně vypracovanou postavu a byl i hezký, našlo se mnoho dívek, které by daly nevím co za to, aby je pozval na rande. On měl ale už od prvního ročníku oči jen pro jedinou dívku- Lily Evansovou. Přestože ho neustále odmítala a jejich hádky byli legendární v celých Bradavicích, James se nevzdával a rozhodl se, že letos Lily dostane.
Sirius Black, Jamesův nejlepší kamarád a školní casanova, měl delší taktéž černé vlasy a uhrančivé šedé oči. Stejně jako James měl vypracovanou postavu a dívky na něj letěly jako vosy na med. On si toho byl velice dobře vědom a byl si vědom i toho, že si může vybírat. Nelze ani spočítat kolika dívkám už zlomil srdce a taky kolik už jich skončilo v jeho posteli. Společně s Jamesem tvořili nepřehlédnutelnou a charismatickou, ale také značně namyšlenou dvojici.
Remus Lupin, chytrý milý kluk, který své dva kamarády neustále usměrňoval. Se světle hnědými vlasy a modrýma očima také nebyl k zahození, ale jelikož trávil většinu času ponořený v knihách, nevšímal si, že i na něj si některé dívky brousí drápky.
Peter Pettigrew, malý tlustý kluk, který za Jamesem, Siriusem a Remusem neustále běhal. Ano, i on byl jejich nejlepší kamarád a měli o svým způsobem rádi, i když se jim nemohl rovnat ani v chytrosti, ani v talentu při kouzlení a ani v pohlednosti.
"Jen si nemysli, Tichošlápku. Náměsíčník má pravdu. I náš vyhlášený casanova, tedy ty, se jednou zamiluje," popíchl ho James.
Sirius jen pohrdlivě pohodil hlavou a dál nevěnoval svým kamarádům pozornost.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 panthy panthy | Web | 1. dubna 2008 v 14:55 | Reagovat

neni to špatný =P

2 Efik Efik | 1. dubna 2008 v 17:42 | Reagovat

ne jen že to není špatný, ale je to dobrý!

3 Gigi Gigi | 1. dubna 2008 v 17:58 | Reagovat

evicko,dekuji moc:-)

4 Jenny Jenny | Web | 2. dubna 2008 v 14:36 | Reagovat

Je to dobrý...hodně dobrý...líbí se mi tvůj styl psaní, je takovej ucelenej, dobře se mi to čte

5 karol karol | Web | 3. srpna 2008 v 12:45 | Reagovat

jo...je to mov dobry...jdu cist dal

6 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 14. listopadu 2008 v 20:38 | Reagovat

no začátek je dobrý..jsem zvědavá co se z toho vyklube..:-)

7 Emma Emma | E-mail | Web | 15. června 2009 v 20:51 | Reagovat

jj je to bájo-super,že jsem na tuhle povídku narazila

8 Aranel van de´Corvin Aranel van de´Corvin | Web | 20. února 2010 v 19:49 | Reagovat

však on se brzo přestane smát xD Jinak moc pěkný kapča =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.