2.kapitola-Dvojí šok

31. března 2008 v 20:52 | Gigi |  Never say never
Druhá kapča je tady,ale třetí už tak rychle nebude...ještě ji nemám v compu a navíc je docela dlouhá...ale zatím si přečtěte tuhle a doufám,že se Vám bude líbit...a opět žádám o komenty:-) děkuji...Gigi
Tématika HP...

"Nevsadíme se taky, Evansová?" navrhl James Lily se svůdným úsměvem.
"Jak originální, Pottere," protočila Lily oči a pokusila se vyprostit z Jamesova objetí - opět neúspěšně.
"Tak teď jsi mě fakt urazila," zazubil se na ni James.
"Opravdu? Ani nevíš, jak mě to mrzí," odsekla Lily sarkasticky, ale Jamese už to nemohlo rozhodit.
"No, tak... Evansová... dej si se mnou jedno jediný rande a přísahám, že když se ti to nebude líbit, nechám už tě na pokoji," přešel okamžitě do protiútoku a s očekáváním se zadíval na Lily, která na něj třeštila oči s výrazem typu "to jako fakt?" a přemýšlela o jeho nabídce, která zněla víc než lákavě. Byla totiž přesvědčená, že zrovna jí se na rande s Potterem určitě líbit nebude a když by to znamenalo, že už ji pak nechá být, těch pár hodin utrpení by za to stálo. Na druhou stranu (jak si Lily s velice provinilým pocitem) se jí po něm o prázdninách docela stýskalo a nejednou se jí o něm zdálo. Ale to je blbost, okřikla se teď v duchu, Potter je přece namyšlený frajírek, co si o sobě myslí, že je pánem světa.
"Tak fajn," vyhrkla nakonec tak nadšeně až Rebeccu, Maisie, Remuse i Siriuse šokovala a Jamese zase ranila. Čekal sice, že asi bude souhlasit, ale že až takhle nadšeně...
"Dobře, takže až bude první návštěva Prasinek, máme rande," řekl James s hraným úsměvem, který se mu vůbec neodrážel v očích, čehož si všiml nejen jeho nejlepší kamarád, ale i Lily a najednou jí ho bylo líto.
"To zní skvěle, co, Cooperová? Můžem jít taky," řekl rychle Sirius, aby odpoutal pozornost od skleslého Jamese.
"No, proč ne, Blacku," odpověděla Becca a tvářila se jako, že je jí to v podstatě úplně jedno.
"Takže domluveno a my už půjdem. Uvidíme se na hostině. Doufám, že to beze mě tak dlouho vydržíš, zlato," usmál se Sirius na Rebeccu a zahleděl se jí do očí. Becca cítila, jak pod jeho pohledem rudne a když k tomu ještě přičetla to, že sedí těsně vedle ní a objímá ji, musela uznat, že nemá daleko k infarktu:-D.
"Bez tebe bych mohla být pořád," odsekla, ale Sirius se jenom zasmál, vlepil ji na rty rychlý ale vášnivý polibek a pak se spokojeným pohvizdováním opustil kupé.
James se naposled usmál na Lily, rozloučil se s Maisie a odešel za kamarádem. Remus ho po chvíli následoval.
"Země volá Rebeccu," zamávala Lily kamarádce rukou před obličejem, protože Rebecca s rukou na rtech a zasněným úsměvem hleděla do prázdna.
"C - c -c - cože?" vyjekla překvapeně a jen neochotně zaostřila na Lily, která bezradně pohlédla na Maisie, aby jí taky trochu pomohla.
"Rebecco, podívej se na mě," řekla Maisie zcela vážně, ale Lily postřehla, že nemá daleko ke smíchu. "Já vím, že tě právě tvůj miláček pozval na rande a políbil tě, ale snaž se, prosím, chovat normálně a nedávat před ostatními tak okatě najevo, že tě to vzalo. Navíc nezapomínej, že Sirius Black je ten největší děvkař, jakého kdy Bradavice poznaly," zopakovala její slova.
"No, to se ozvala ta pravá. Myslíš, že jsem si nevšimla, jak se na Lily šťastně zazubila, když si vedle tebe sedl Remus? A taky toho, jak jste si spolu špitali?" odpálkovala ji s úsměvem Becca.
"My jsme si nešpitali, my jsme jenom..." Rebecca už se nedozvěděla, co "oni jenom", protože Lily propukla v hlasitý smích. Nemohla zůstat vážná, když se její kamarádky snažily jedna druhou přesvědčit, že jsou jim Sirius s Remusem docela ukradení, když ve skutečnosti věděla, že Becca Siriuse miluje a Remus se Maisie evidentně přinejmenším líbí.
"Evansová!" zaječely obě a pak na sebe mrkly a nahodily sladké úsměvy. Lily okamžitě zpozorněla a čekala s čím zase přijdou.
"Zdálo se mi, že se ti v Jamesově objetí docela líbilo," začala Maisie.
"No jo...a všimla sis, Mai, že přijala jeho pozvání na rande," pokračovala Rebecca.
"Počkej, Becco, teď chce určitě namítnout, že to bylo jen kvůli jeho slibu, že když se jí to nebude líbit, nechá ji na pokoji."
"Ale, drahá Lily, kamarádkám nic neunikne. Moc dobře víme, že se aspoň trochu těšíš."
"A taky víme, že ti Jamese bylo líto, když tak zesmutněl z toho tvýho nadšenýho přijetí. To od tebe nebylo vůbec hezký."
"Mlčte! To jsou kecy, co tady říkáte," okřikla je Lily, i když se při tom lehce začervenala a mluvila ke svým botám.
"Jasně, Lils, úplně ti to věříme, ale však ty časem sama přijdeš na to, že je James fajn a opravdu tě miluje a pak budeš litovat, žes na něj byla taková hnusná," řekla Mai prorocky a pak už se k tématu Poberti nevracely.
ooooooooooOoooooooooo
"Teda, Dvanácteráku, to jsem nečekal ani já," řekl Sirius svému skleslému příteli.
"Evansová tě musí asi fakt nesnášet, když byla tak nadšená, že už ji pak necháš na pokoji."
"Tak teď jsi ho určitě povzbudil, Tichošlápku," zamračil se na něj Remus.
"O co jsme přišel?" ozval se Peter, který se zrovna vzbudil.
"Evansová souhlasila, že půjde s Dvanácterákem na rande, když jí slíbil, že pokud se jí to nebude líbit, nechá ji na pokoji," vysvětlil mu ve zkratce Sirius.
"Aha, tak to je mi líto," zamumlal Peter k Jamesovi.
"Hm, dík, Péťo," řekl James, ale Peter ho neslyšel, protože zase usnul. Jeho kamarádi na sebe nechápavě pohlédli, ale pak se každý ponořil do svých myšlenek.
"Zatraceně!" vybuchl po chvíli Dvanácterák. "Musím přijít na nějaký způsob, aby se Evansový na tom rande líbilo. Neumím si představit, že bych ji po
Bradavicích už nikdy neviděl."
"Neboj, určitě něco vymyslíš. Pro začátek jí zkus třeba říkat Lily místo Evansová," poradil mu Remus.
"Máš pravdu, Náměsíčníku. Tím, že na ni pořád pořvávám "heeeeeej, Evansová" si ji asi nezískám," souhlasil James a pak se otočil na Siriuse, který byl pohodlně rozvalený na sedadle a pochechtával se Peterovi, kterému ve spánku tekla z pootevřené pusy slina:-D. "A co ty zamýšlíš s Cooperovou?"
"Si slyšel, ne? Sbalím ji, vyspím se s ní a au revoir," odpověděl se samozřejmostí Sirius.
"A co když vyhraje ona?" rýpnul si Remus.
"To se nestane," usmál se Sirius sebejistě, i když uvnitř se tak necítil. Momentálně totiž nemohl Rebecčinu tvář vytěsnit ze své mysli a když si vzpomněl na ten polibek, měl co dělat, aby nevyběhl z kupé a nepolíbil ji znova.
James pozoroval svého nejlepšího kamaráda a neušlo mu, že nad něčím (spíš někým) usilovně přemýšlí. Nepochyboval o kom a naprosto Siriuse chápal. On sám na Lily myslel v jednom kuse. O prázdninách, kdy ji mohl vidět pouze na jejich třídních fotkách, myslel, že zešílí... i když faktem bylo, že fotka na něj aspoň nekřičela a nedávala mu facky. James se pousmál. Lily, Lily, Lily... udělá všechno proto, aby mu konečně dala šanci, ale jestli i letos všechny jeho pokusy selžou, vzdá to. Sice si opravdu neuměl život bez ní představit, ale pokud bude šťastnější bez něj, bude se jí klidit z cesty. Na druhou stranu nemohl zapomenout na to, jak se v šesťáku tvářila, když se dozvěděla, že měl rande s Chealsii Simonsovou. Měla docela smutný a zraněný pohled... nebo že by si to jen namlouval? Že by viděl jen to, co vidět chtěl? James nevěděl.
"No, ale abychom pořád neřešili jenom mě a Tichošlápka - cos to tam měl s mojí "ségrou"?" zaculil se James na Rema.
"Co by? Jenom jsme si povídali," zamumlal Remus a díval se všude jen ne na své pochechtávající se kamarády.
"Jen jste si povídal, jo? Ale no tak, Náměsíčníku, tebe přece holky v životě nezajímaly, tak se nám nesnaž nakukat, že jste si s Wilsonovou JEN povídali," přidal se i Sirius.
"No... tak jsem ji pozval do Prasinek a co jako?" naježil se Remus, kterému rýpaní od těch dvou blbečků, co si říkají jeho kámoši, nebylo zrovna příjemné.
"Skvělý! Gratuluju, příteli," rozchechtal se nadšeně Sirius a když i s Jamesem značně dopálenému Removi potřásli rukou, začali po kupé tančit něco, co vypadalo jako vítězný tanec pravěkých lovců.
"Zajímalo by mě, jestli vy dva vůbec někdy dospějete," povzdechl si Remus mučednicky a začetl se do velice tlusté knihy.
ooooooooooOoooooooooo
"Měly byste se převléct. Za chvíli jsme na místě," řekla Lily Rebecce a Maisie, když se vrátila z prefektské schůze.
"Rozkaz, šéfe," zasalutovaly obě najednou a začaly z kufrů lovit hábity.
"Remus mě pozval do Prasinek," ozvala se najednou Maisie.
Rebecca se zastavila v půli pohybu ( jeden rukáv hábitu měla na ruce a druhý někde u hlavy, na kterou si ho zřejmě chtěla navléct) a zírala na kamarádku jako na zjevení. Lily, která už byla oblečená a právě pracovala na posledních kosmetických úpravách se při Maisiině novince píchla řasenkou do oka, takže teď na Mai hleděla s uslzenýma a dokonale rozmazanýma očima.
"Cože?" vydechla pak Rebecca a když Mai přikývla, následovalo Lilyino: "Pane Bože!"
"Já tomu nemůžu uvěřit. Mai, jsem na tebe tak pyšná," řekla hrdě Rebecca a Maisie s Lily se při pohledu na ni musely rozesmát.
"Rebecco, ty s tím naděláš. Jen spolu jdem do Prasinek," vyrazila ze sebe Maisie mezi záchvaty smíchu.
"Pochop, Mai, že pro nás je to svátek. Vždycky ses dokázala normálně bavit jen s Potterem a teď máš rande a ještě k tomu s Remem. Jak ho znám, musel se hodně dlouho odhodlávat než se rozhodl, že ti to řekne," odpověděla Lily a držela se za břicho, které ji už od smíchu pěkně bolelo - Rebecca totiž na Maisie pořád zírala pohledem hrdé matky, jejíž dítě se poprvé udrželo na koštěti.
"Hele, nechte už toho a radši ze sebe udělejte lidi - hlavně ty, Lils, vypadáš totiž jako bys právě prodělala velice hysterický záchvat pláče. A ne že budete mít před Remem nějaké "vtipné" poznámky," varovala je Maisie.
Lily i Rebecca se zatvářily jako naprostí svatoušci a svorně zavrtěly hlavami. Pak už se jim konečně podařilo doupravit se a když vlak začal přibrzďovat, vyšly na chodbičku a připojily se k davu svých spolužáků.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Efik Efik | 1. dubna 2008 v 18:14 | Reagovat

Gigi, s tou třetí kapitolou pospěš :o)

2 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 1. dubna 2008 v 20:34 | Reagovat

JJ, moje řeč, já už tady asi začnu stepovat xD

3 Gigi Gigi | 1. dubna 2008 v 22:19 | Reagovat

nebojte holky:-D už na ní dělám

4 Jenny Jenny | Web | 2. dubna 2008 v 15:23 | Reagovat

Nááádheraaa!!! Do tvojí povídky jsem se uplně zabouchla!! Pls, co nejdřív new kapitolu!!

5 jaja jaja | 2. dubna 2008 v 16:35 | Reagovat

tato poviedka je skvela..strasne sa mi paci..som zvedava ako cela ta sazka skonci..neveim sa dockat dalsej kapitolky tak sa s nou poponahlaj prosim :)

6 peggy.kaja peggy.kaja | 2. dubna 2008 v 19:50 | Reagovat

uplne kuasny, ale pospes si, ja se tak tesiiiiiiim... mmj, ne ze siriho nechas vyhrat! :D

7 Jaune Jaune | Web | 29. května 2009 v 13:25 | Reagovat

moc hezký, velice dobře píšeš, dobře se to čte ;)

8 Emma Emma | E-mail | Web | 15. června 2009 v 21:03 | Reagovat

zase super kapča jdu rychle dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.