1.kapitola- Sázka

31. března 2008 v 20:47 | Gigi |  Never say never
Tady je první kapitolka k NSN...doufám,že se vám bude líbit a že budete psát komenty...čím víc tím líp se mi pak bude psát pokračování...děkujuuuuu...Gigi
Tématika HP...

"A co James?" zeptala se Maisie Lily, zatímco vlak uháněl teď již divokou krajinou s hustými tajemnými lesy, jiskřivými říčkami a vysokými horami, jejichž stěny ozařovaly paprsky dopoledního slunce.
"Co s ním? A říkej mu Potter, buď tak hodná!" odsekla Lily a když viděla, že se Maisie nadechuje k odpovědi, dodala: "Ano, Mai, vím, že se s Potterem znáte už od malička, protože jste sousedé. Taky vím, že tě v páťáku zachránil, když jsi spadla z koštěte a taky vím, že je to pomalu jediný kluk, se kterým se dokážeš normálně bavit, ale i přesto všechno mě nedonutíš říkat mu James!"
Maisie na ni hleděla, jakoby čekala, že Lily naroste druhá hlava , zatímco Rebecca se málem válela smíchy po podlaze, když slyšela, jak Lily monotónním hlasem vyjmenovává už asi po sté (bráno asi tak od třeťáku) několik z hromady důvodů, které kdy do ní Maisie hučela, aby ji donutila říkat Jamesovi jeho křestním jménem.
"Cooperová, nesměj se!" zařvala Lily na kamarádku a pak si hlasem sladkým jako med neodpustila rýpnutí: "Radši nám pověz, jak to máš s Blackem? Nebo je to pořád jen platonická láska?"
Zatímco Maisie nebezpečně zacukaly koutky, Rebecca se smát přestala a se smutným výrazem sklopila hlavu. Lily poznala, že přestřelila.
"Promiň, Becco, nechtěla jsem být hnusná. Prostě mi to vyklouzlo. Odpustíš mi?"
"Jasně, že jo, Lils. Navíc máš pravdu. Je plno kluků, kteří by se mnou chtěli chodit a já pořád sním o tom největším děvkaři, jakého kdy Bradavice poznaly. Jsem trapná," zamumlala Rebecca sklesle.
"To víš, že nejsi trapná. To se prostě někdy stane, že se zamiluješ do toho nepravýho," snažila se kamarádku povzbudit Lily.
"Já vím. Jenomže to je hrozný, když randím s jinýma klukama a před očima mám pořád jenom Blacka," postěžovala se Rebecca a tentokrát zněla naštvaně.
"Pojďte změnit téma," navrhla Maisie, když viděla, že Rebecca nemá daleko buď k slzám nebo k výbuchu hněvu.
" Jasně... tak co ta naše kapela? Trénovaly jste aspoň trochu? A máte svý nástroje?" zeptala se honem Lily.
"Si piš, že jsem trénovala," usmála se Maisie a Rebecca přikývla
"A svý drahocenný bicí tady taky mám. Pěkně zmenšený a uložený v kufru," dodala Mai a zasněně se usmála.
" Jo jo, já mám taky kytaru v kufru," řekla Becca a Lily kývla, že ona taky.
Jejich kapela, kterou se po mnoha hodinách dohadování rozhodly pojmenovat The Ladies, vznikla vlastně úplnou náhodou. Každá z nich věděla - ale jen o sobě- že umí zpívat. Ani jedna ještě neslyšela své kamarádky zpívat až do konce šesťáku, kde měly všechny tři špatnou náladu - Lily proto, že se opět pohádal s Jamesem, což ji už po tak nepodařeném dni na náladě nepřidalo, Becca kvůli Siriuse, protože ho ve společence viděla, jak se VELICE vášnivě líbá s nějakou páťačkou a Maisie prostě jen měla špatný den. Všechny tři tedy zalezly do svých postelí a zatáhly kolem sebe závěsy. Po chvíli, ať už náhodou či osudem, začaly všechny tři najednou zpívat rockovou baladu So sad od kouzelnické skupiny Mandragora. Jakmile si uvědomily, že zpívají všechny, vylezly z postelí a rázem se jim zvedla nálada. A pak Maisie přišla s tím úžasným nápadem, že založí skupinu. A tak se stalo. Do konce šesťáku sice stihly napsat a trochu se naučit jen jednu písničku, ale o prázdninách - i když každá zvlášť - pečlivě trénovaly.
"Tak jo...dáme si Shadows?" zeptala se natěšená Lily.
"Jasný...začni, Lils," pobídla ji Becca.
Lily zavřela oči a začala svým jasným melodickým hlasem zpívat. Kamarádky se k ní po chvíli přidaly a ani si nevšimly, že se dveře do jejich kupé otevřely, když vlak prudce zahnul. Vlastně vnímaly jen svůj zpěv a vůbec je nenapadlo, že je může ještě někdo slyšet.
ooooooooooOoooooooooo
"Slyšíte to?" zpozorněl náhle James.
Sirius s Remusem se přestali smát a stejně jako James se zaposlouchali (Peter usnul).
"No, jo...někdo tady zpívá a zatraceně dobře," odpověděl Sirius.
"Hele, myslím, že to je z toho kupé přímo naproti nám," řekl Remus. "Pojďte se tam kouknout."
Tři kamarádi se tedy zvedli, potichu otevřeli dveře a vyšli na chodbu. A opravdu - dveře přímo proti nim byly otevřené a vycházel z nich zpěv.
"Sakra, to je Evansová s Cooperovou a Wilsonovou," zašeptal James, který byl u dveří nejblíže.
"Jdem tam," rozhodl Sirius a i přes Removi protesty vstoupil dovnitř.
"Zdravím, dámy!" zahalekal Sirius a zpěv okamžitě ustal.
"Blacku, ty seš takovej idiot," vyprskla rozzuřeně Rebecca.
"Taky tě rád vidím, Cooperová," zamrkal na ni škádlivě Sirius a pak kývl na Lily a Maisie. "Evansová! Wilsonová!"
"Nazdar, Blacku, Pottere! Ahoj, Reme!" odpověděla Lily.
"Jamesi!" vyhrkla nadšeně Maisie a objala svého skoro bratra. "Proč ses celý prázdniny neukázal?"
"Promiň, Mai. Vůbec jsem neměl čas. Doma jsem byl jenom týden a pak jsme už byli s klukama až do konce prázdnin u Rema," odpověděl James a pak se otočil na Lily: "Evansová! Jsi ještě krásnější než dřív, pokud to vůbec jde."
Oslnivě se na ni usmál a k překvapení všech se Lily namísto peprné odpovědi jen lehce pousmála a rozpačitě sklopila oči k zemi. James se spokojeně a udiveně ušklíbl a pozdravil ještě Rebeccu. Nakonec Maisie poněkud nesměla pozdravila Siriuse a Remuse a konečně to skončilo:-D.
"Nechcete si tady na chvíli sednout, Jamesi?" zeptala se Maisie a okázale
ignorovala vražedné pohledy, které na ni začaly vrhat Lily s Rebeccou.
"Že váháš," zazubil se na ni vděčně James, když Sirius s Remusem přikývli.
A tak se James posadil jak jinak než vedle Lily a zářil při tom jako žárovka, což Lily okomentovala znechuceným povzdechem, Sirius se vmáčkl mezi Maisie a Rebeccu a položil napůl naštvané a napůl šťastné Becce ruku kolem ramen a Remus se posadil na kraj vedle Maisie, která se kdoví proč, sotva znatelně šťastně zašklebila.
"Víš, že ti to taky moc sluší, Cooperová?" řekl Sirius Rebecce a hladil ji po rameni, zatímco jeho pohled putoval od jejích štíhlých nohou v úzkých jeanech, přes výstřih meruňkově zbarveného topu k jejím temně modrým hlubokým očím, které si ho pobaveně a naštvaně zároveň prohlížely.
"To sis všiml brzo, Blacku," odpověděla a hleděla při tom do jeho uhrančivých šedých očí, které ji doslova propalovaly.
"Tak se nezlob, Cooperová! Holt jsem měl na práci i jiný holky než tebe," odpověděl Sirius nadutě a Rebecca měla v tu chvíli chuť ho pořádně nakopnout. Udržela se však, protože ač do něj byla pořád blázen, věděla, že mu to nesmí dávat najevo, protože by s ním bylo k nevydržení.
"Ach, nevykládej si to špatně, Blacku. Nemyslela jsem to tak, že by mi to vadilo. Asi jsem se špatně vyjádřila. Měla jsem říct, že se snažíš zabodovat u nesprávný holky," řekla Rebecca sladkým hláskem a zářivě se na Siriuse usmála.
Tomu na chvíli došla slova a Lily, Maisie, James a Remus díky tomu propukli v hurónský smích.
"Krásně jsi ho setřela, Becco! Jen tak dál," pochválila kamarádku Lily, která mohla sotva mluvit a se smíchem se nevědomky opřela o Jamese, který toho ihned využil a objal ji. Lily se začala okamžitě bránit, ale když zjistila, že proti síle jeho vypracovaných paží nemá nejmenší šanci, rezignovaně přestala a uraženě se zahleděla z okna. James i ostatní se začali smát tentokrát rudovlásce a Sirius konečně našel ztracenou řeč.
"Já vždycky dostanu každou holku, ať chce nebo nechce."
"Mě ale ne," odporovala mu Rebecca.
"Vsadíš se?" usmál se na ni Sirius vyzývavě.
Rebecca nejdřív pohlédla na Lily, která už přestala dělat uraženou, ale ta jen pokrčila rameny, pak na Jamese, který přikývl, protože věřil, že tentokrát Sirius prohraje - neměl nejmenší tušení, že tahle tmavovlasá kráska je do jeho nejlepšího přítele už asi půl roku zamilovaná - a nakonec na Maisie a Rema, kteří ji ovšem vůbec nevnímali, protože se spolu tiše a zaujatě bavili, což Rebeccu i ostatní, kteří si toho také všimli, doslova šokovalo. Proč? Protože Lily s Beccou byly zvyklé na to, že jediný kluk, se kterým se umí Maisie normálně bavit je její skoro bratr James Potter a James se Siriusem zase byli zvyklí na to, že Remus je neustále ponořen do nějaké knihy nebo že s nimi občas tropí lumpárny, ale rozhodně ne na to, že se baví s hezkou holkou.
"Tak co, Cooperová?" vrátil se konečně Sirius k původnímu tématu.
"O co?" zeptala se Rebecca.
"Když vyhraju a sbalím tě, o čemž vůbec nepochybuju, vyspíš se se mnou," vypálil Sirius.
Tak tohle Rebeccu dostalo. Ovšem byla asi jediná. James od svého nejlepšího přítele nic jiného nečekal a Lily očividně tento návrh školního Casanovy také v nejmenším nepřekvapil. Maisie s Remem se na sebe jen rozpačitě zaculili.
Rebecca mezitím přemýšlela, co odpovědět. Nechtělo se jí takovou sázku přijmout, protože si musela - ač nerada - přiznat, že je velká pravděpodobnost, že Sirius vyhraje a ona rozhodně nestála o to, aby se s ní vyspal a odkopl ji. Nakonec se tedy rozhodla, že přijme, ale že svůj návrh na Siriusův trest, když prohraje, navrhne tak, aby sázku zrušil on.
"Tak fajn, přijímám, ale když ty prohraješ a nesbalíš mě a ještě k tomu se do mě zamiluješ, obejdeš všechny holky na škole, které jsi kdy odkopl, omluvíš se jim a řekneš, že ti mohou... ne, že ti MUSÍ vrazit facku," pronesla Rebecca spokojená sama se sebou, že to tak rafinovaně vymyslela, protože byla přesvědčená, že při zmínce o zamilování se, bývalkách a fackách Sirius couvne. Ukázalo se však, že Siriuse Blacka neznala tak dobře, jak si myslela.
"Platí," odpověděl totiž a podal ji ruku, kterou vyjeveně stiskla. Nebylo cesty zpět.
"Já a zamilovat se?" rozchechtal se Sirius, avšak James s Remusem se na sebe významně podívali.
Oba měli takový zvláštní pocit, že tahle sázka bude jejich přítele ještě hodně mrzet.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Efik Efik | 1. dubna 2008 v 17:59 | Reagovat

To se to pěkně rozjíždí... kam se s takovou scénou hrabe J.K. c(=

2 Jenny Jenny | Web | 2. dubna 2008 v 15:17 | Reagovat

Hele to je mazeeec!!!! Strašně se mi to líbí! Ta sázka je fakt hustá=D Jedu dál, je to super!

3 Terka Terka | Web | 3. dubna 2008 v 18:40 | Reagovat

Super,culim se jak měsíček!!! Je to upa supa :D

4 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 14. listopadu 2008 v 20:47 | Reagovat

taky si myslím že se SIRIUS trochu přeceňuje....a já bych vážně nechtěla dostat facku od každí holky na škole...:D

5 Emma Emma | E-mail | Web | 15. června 2009 v 20:57 | Reagovat

hustá sázka,ale jako super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.